Informace o soutěži

Pro školy (7. 9. 2017—31. 1. 2018)
100 let Československa v naší škole

Rodino, vyprávěj! Nový projekt pro školy odhalí, jak se žilo v Československu.

Do soutěžního projektu s názvem “100 let Československa v naší škole” se mohou zapojit čeští i slovenští žáci.

Národní muzeum a Slovenské národné múzeum připravily v rámci chystané společné Česko-slovenské a Slovensko-české výstavy jedinečný soutěžní vzdělávací projekt 100 let Československa v naší škole s příznačným podtitulem “Rodino, vyprávěj!”.

Žáci budou mít za úkol odhalit příběhy zdánlivě obyčejných předmětů z éry společného státu Čechů a Slováku i osudy jejich majitelů. Během rozhovorů s pamětníky v rámci rodiny či známých zjistí zajímavé informace o tom, jak se tehdy žilo a poodhalí i pozapomenuté rodinné příhody. Výsledky svého bádání pak představí na výstavě uspořádané přímo ve škole.

Porota složená z členů autorského týmu Česko-slovenské a Slovensko-české výstavy vybere mezi zapojenými školními týmy vítěze. Výhrou bude dvoudenní zájezd na Česko-slovenskou a Slovensko-českou výstavu do Bratislavy.

Přihlášky do soutěže je možné zasílat do 30. listopadu 2017. Téhož dne se v Praze uskuteční metodický seminář pro pedagogy.
Výsledné fotografie školní výstavy a krátkou anotaci je pak nutné nahrát na webové stránky Česko-slovenské a Slovensko-české výstavy do 31. ledna 2018.

Další termíny a podrobné informace najdete v materiálech níže.

Ke stažení:

Výzva k účasti na projektu

(obsahuje základní informace o konání projektu)

Přihláška do soutěže

Metodika k projektovému vyučování

Formulář souhlasu pamětníka

Plakát k projektu