Úvodní výzva

Vlastníte předmět, který by připomínal Československo? Proč jej stále uchováváte? Komu patřil? Jaký je jeho příběh? Zapojte se do soutěže a staňte se součástí výstavy!

Národní muzeum a Slovenské národné múzeum připravily v rámci chystané společné Česko-slovenské a Slovensko-české výstavy jedinečný soutěžní projekt.

Jak už název napovídá, cílem soutěže je objevit předměty s nejzajímavějšími československými příběhy. Stačí se podělit o vzpomínku na dobu minulou a o věc, která vám tuto vzpomínku zhmotňuje. Možná vybereme právě tu vaši a obohatíme s ní Česko-slovenskou a Slovensko-českou výstavu v Praze a v Bratislavě.

Co pro to musíte udělat?

Najděte doma předmět. Může být váš, může patřit někomu z rodiny, může to být dar nebo památka na někoho blízkého. Důležitý je příběh. Otevřete si formulář, který jsme pro vás připravili, a vyplňte ho. Připojte fotografie a příběh ve formě textu, audio nebo video nahrávky.

Do kdy Vám musím formulář vyplnit?

Soutěž byla ukončena28. 2. 2018 a již zná své vítěze! Více informací naleznete zde.


Své příběhy však můžete nahrávat i nadále mimo soutěž.

Co se bude dít dál?

Po ukončení soutěže vybereme výherce, oslovíme je a budeme s nimi dále osobně řešit zapůjčení předmětů a uveřejnění jejich příběhů na výstavě.

Podrobné informace najdete v materiálech níže.

 

Pravidla soutěže

Formulář souhlasu pamětníka

Souhlas zákonného zástupce s účastí nezletilého v soutěži

Partner projektu

Podělte se o svůj příběh i v Národní kronice: