Úvodní výzva

Vlastníte předmět, který by připomínal Československo? Proč jej stále uchováváte? Komu patřil? Jaký je jeho příběh? Zapojte se do soutěže a staňte se součástí výstavy!

Národní muzeum a Slovenské národné múzeum připravily v rámci chystané společné Česko-slovenské a Slovensko-české výstavy jedinečný soutěžní projekt.

Jak už název napovídá, cílem soutěže je objevit předměty s nejzajímavějšími československými příběhy. Stačí se podělit o vzpomínku na dobu minulou a o věc, která vám tuto vzpomínku zhmotňuje. Možná vybereme právě tu vaši a obohatíme s ní Česko-slovenskou a Slovensko-českou výstavu v Praze a v Bratislavě.

Co pro to musíte udělat?

Najděte doma předmět. Může být váš, může patřit někomu z rodiny, může to být dar nebo památka na někoho blízkého. Důležitý je příběh. Otevřete si formulář, který jsme pro vás připravili, a vyplňte ho. Připojte fotografie a příběh ve formě textu, audio nebo video nahrávky.

Do kdy Vám musím formulář vyplnit?

Formulář je třeba vyplnit do 31. 1. 2018.

Co se bude dít dál?

Po ukončení soutěže vybereme výherce, oslovíme je a budeme s nimi dále osobně řešit zapůjčení předmětů a uveřejnění jejich příběhů na výstavě.

Podrobné informace najdete v materiálech níže.

 

Pravidla soutěže

Formulář souhlasu pamětníka

Souhlas zákonného zástupce s účastí nezletilého v soutěži

Partner projektu

Podělte se o svůj příběh i v Národní kronice: