Vysoušeč vlasů

20/03/2018


Byla to klasická láska z let šedesátých. On student AMU z Bratislavy, ona studentka práv z Prahy. Seznámili se příznačně, když ona ve společné menze předbíhala a on chtěl vysvětlit, „že toto sa predsa nerobí…“, aby jí vzápětí pozval na rande.

Blížil se den jejích narozenin a on byl v koncích. Jaký dárek a z čeho pořídit? Z prospěchového stipendia a brigád sotva zaplatil pobyt na koleji a ještě se snažil pomáhat ovdovělé mamince a mladším sourozencům. Přišel na spásný nápad. Krev se přece dá také prodat!

Jeho milá si doposud svoji hřívu upravovala pouze v plynové troubě v kuchyni. Jednoznačná volba padla právě na vysoušeč vlasů značky Bor. Byl to pěkný a praktický dárek. Ona svoji nevšední krásu za pomoci vysoušeče ještě podtrhla.
Používám ten rodinný klenot stále, přestože je ode mne starší o pět let.

Tatínek už není více jak dvacet dva let mezi námi, ale připomínka jeho láskyplného dárku, zaplaceného vlastní krví, mne vždy spolehlivě dojme…

P.S. Nedávno učinil záludný dotaz devítiletý syn Fanda na okolnosti odběru krve: dědečkovi odebírali krev přímo u pokladny nebo měli v elektroprodejně za tím účelem samostatnou místnost?

Beatrice Keményová, Praha